Ústřední půjčovna pro dospělé

nám. T. G. Masaryka - 156, 261 01 Příbram I

Ústřední půjčovna pro dospělé čtenáře v hlavní budově knihovny na náměstí T. G. Masaryka shromažďuje více než 38 000 tisíc svazků beletrie a naučné literatury ze všech oborů. Kromě knih si čtenáři můžou vybrat z 82 titulů časopisů a každou sobotu je k dispozici denní tisk.

V suterénních skladech máme uloženo 40% knižního fondu. Tyto knihy expedujeme na požádání ve výpůjčních dnech do 15,00 hodin. Každé první pondělí v měsíci jsou sklady od 9,00 do 17,00 volně přístupné čtenářům.

V roce 2018 prošla budova Knihovny Jana Drdy rozsáhlou rekonstrukcí a oddělení pro dospělé se stalo bezbariérovou půjčovnou. Knihovní fond je elektronicky chráněn proti odcizení dokumentů.

K dispozici jsou 2 počítačové stanice s přístupem k on-line katalogu. Knižní novinky jsou připraveny každý týden ve středu. Kromě knih a časopisů je na Ústřední půjčovně možnost půjčit si čtečky, iPad, brýle na čtení a deštníky. Čtenáři Knihovny Jana Drdy si mohou zdarma stáhnout elektronické knihy do svých tabletů, čteček a mobilů.

Knihovnice z ÚP zajišťují donášku knih imobilním čtenářům, pořádají pravidelné snídaňové akce Brain&Breakfast a připravují informační výuku pro studenty příbramských středních škol a učilišť.

Kontakty

 Telefon: 326 551 478
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 Vostrá Ivana
 Mgr. Pelánová Stanislava
 Maříková Lucie
 Kadlecová Petra


dospele1

dospele2